Grand Prix pro Ludvíka Hlaváčka

Ve čtvrtek 20. října jsme v Acid Coffee při Nadaci a Centru pro současné umění Praha uspořádali setkání s laureátem naší Grand Prix 2021, teoretikem umění a zakladatelem centra Ludvíkem Hlaváčkem. Laureátovi jsme připravili večer podle jeho přání: neformální a bez obřadnosti. Členové členky Skutku nachystali občerstvení a sochař Matouš Lipus předal Ludvíku Hlaváčkovi malou památeční plastiku.

Cenu Grand Prix Skutek udělujeme jako spolkovou reflexi dlouhodobého a významného působení jednotlivců nebo dvojic či skupin v rámci domácího uměleckého provozu nebo vzhledem k výrazným počinům spojeným se zdejším kulturním životem a jeho organizací. Záměrem ceny je zviditelnit dění a osobnosti spojené s oborovým dialogem a s vytvářením infrastruktury současného umění.