art re use

Cílem společné aktivity spolků ArtMap a Skutek je vytvořit hlavní komunikační bod v recyklaci, distribuci a transformaci neužitečného galerijního a výtvarného materiálu na užitečný. Základním přínosem je soustředit na jedno místo snahy jednotlivců a institucí, usilujících o zodpovědný přístup k surovinám. Vedle materiálové zázemí pro tvorbu a výstavní činnost má i svou nezanedbatelnou funkci ekologickou a edukativní.

Sklad nabízí umělcům, galeriím, divadlům, studentům, neziskovým a veřejně prospěšným projektům materiálové i nástrojové zázemí k tvorbě, včetně „know-how“ podpory a inspirace. Nabízíme zdarma materiál pro tvorbu. Jedinou podmínkou je návrat darovaného materiálu zpět do kulturního provozu. Primárně galeriím, divadlům, umělcům a obecně prospěšným, neziskovým projektům. Aktuálně dostupný materiál najdete na stránce material, kde si jej můžete objednat a telefonicky domluvíme čas předání.

Zároveň poskytujeme kulturním institucím, firmám i uměleckým školám pomoc se smysluplnou redistribucí užitého a aktuálně nepotřebného materiálu, který sami nemohou déle skladovat.

Od června 2021 máme k dispozici objekt bývalé autodílny, který za zvýhodněný nájem projetu poskytla MČ Praha 3 a nyní budujeme síť skladů po celé České republice. Za necelý rok provozu od oficiálního otevření skladu 21. září 2021 bylo rozdáno bezmála tisíc položek o celkovém objemu přes 10 tun materiálu.

Další informace, kontakty a nabídku naskladněného materiálu najdete na webové stránce skladu.
Nechcete přímo do skladu? Nabídněte svůj materiál přes online profil Umělecký materiál za odvoz na sociální síti Facebook.